Jarní sázení

Napsal uživatel Veronika Solařová dne 02.04.2023
Jarní sázení

V sobotu 25.března 2023 byl chladný, větrný den. Obloha byla ocelově šedá, ale nepršelo. V 9 hodin dopoledne jsme se sešli s pracovním nářadím u závory v třešňové aleji. Přišli věrní sadaři, rodinky a několik studentů, kteří si veselou práci naplno užili.

V plánu bylo vysadit 29 nových stromků. Vysokokmeny, které jsou vhodné pro alejovou výsadbu se prodávají málo a pěstují je pouze některé školky. Třešně k výsadbě připravila a ostříhala paní Kristýna Straková ze zahradnictví Hortus, která nám stromy přivezla až ze školky v Ústí nad Orlicí. Pří výsadbě jsme pamatovali na ochranu kořenů proti okusu hlodavci, připevnili jsme kmínky ke kůlům, upravili okolní terén tak, aby se u kmeni zadržovala voda. Alej jsme obohatili o odrůdy Burlat, Vilma, Kordia a Napoleonova. O zálivku se zatím postaralo rozverné počasí. S dalším zaléváním, které je nezbytné, nám přislíbili pomoc místní hasiči s novou stříkačkou.

Jarní sázení

Věříme, že třešinky porostou “jako z vody” a brzy přinesou úrodu. Pevně doufáme, že umístěné fotopasti zachytí zajímavá zvířata a nikoliv zloděje stromů. O zajímavé fotografie se s vámi případně podělíme v příštích příspěvcích.

Jarní sázení